Life style

V dnešní uspěchané době máme problémy s různými zdravotními komplikacemi, nedostatkem pohybu, nesprávným příjmem potravy, nedostatkem času a stresem. Následkem těchto faktorů může vznikat mnoho nemocí, z nichž dnes již nejrozšířenější je obezita.

Všechny tyto obtíže jsou spojeny s tzv. modelem 5P, který je mnohdy nevyrovnaný nebo nedostatečný (5P – psychika, potrava, pitný režim, pohyb, pohoda). Na všechny tyto aspekty máme připraven speciální model, kde rozklíčujeme pomocí koučování (duševní zdraví) konkrétní problém či případnou blokaci, zhodnotíme příjem potravy a pitný režim (nutriční poradenství) zmapujeme pohybovou aktivitu (zdravý životní styl) a doporučíme optimální cvičební plán. Pomůžeme Vám následujícím koučinkem a kontrolou, cítit se lépe na těle i na duši.

 • Psychika (life style koučink)
 • Potrava  (nutriční specialistka)
 • Pitný režim (nutriční specialista)
 • Pohyb (kardio zóna)
 • Pohoda (life style koučink)

Life style koučink

Koučování je proces, který podporuje hledání individuálních řešení a rozvoj člověka v jeho zvolené oblasti. Termín pochází z anglického slovesa coach (trénovat, vést).

Je to vysoce efektivní způsob práce s vnitřním potenciálem člověka, pomáhá zlepšovat myšlení a rozvíjí dosud skryté schopnosti. Cílů se dosahuje tím, že se zaměřujeme na řešení a ne na problém. Je to metoda, která prostřednictvím unikátního způsobu kladení otázek vede klienta k nalezení vlastních odpovědí a řešení. Cesta vede k požadovanému cíli co možná nejefektivněji a rychle, s ohledem na specifické potřeby každého klienta. Je to výborný způsob, jak získat a udržet si nově vytvořené návyky. Budete vnitřně silnější, poznáte, že jste schopni udělat důležité rozhodnutí nebo změny.

Kouč není trenér ani poradce. Kouč neradí, nedoporučuje, nic neschvaluje, je v rovnocenném postavení s klientem. Pomocí vhodných otázek kouč podněcuje v klientovi různé pohledy na věc, pomáhá prohloubit uvědomění (co vlastně chci, co nechci, na čem mi záleží…).

Koučovaný si sám přijde na řešení, najde vlastní zdroje, potřebné k realizaci vlastních záměrů a cílů.

Koučování umožňuje dívat se na problémy jinak, než byl koučovaný dosud zvyklý – tak, že může objevit nové příležitosti a nová řešení problémů.

Cílem koučinku je povzbudit Váš potenciál a ukázat Vám, že každý má nárok na skvělý život podle svých představ.

Každý z nás má v sobě spoustu vnitřní energie, kouč Vám pomůže rozpoznat Vaše možnosti a odstranit vnitřní bariéry.

Kouč Vám pomůže najít odvahu a na Vaší nové cestě Vás bude doprovázet.

Každý z Vás si může splnit své tajné sny.

Koučink představuje důvěryhodný vztah, který napomáhá klientovi podniknout konkrétní kroky za účelem dosažení jeho vize, jeho cíle nebo přání. Koučink využívá procesů zkoumání a sebeobjevování k budování klientova uvědomění a přijetí zodpovědnosti, kterého dosahuje prostřednictvím větší struktury, podpory a aktivní zpětné vazby. Proces koučinku pomáhá klientovi nejen přesně definovat jeho cíle, ale také i těchto cílů dosahovat rychleji a s větší efektivitou, než pokud by koučinku nevyužíval.

Nutriční specialista

Na vstupní konzultaci přinesete vyplněný několikadenní záznam stravovacích zvyklostí a pohybu – pro zjištění dosavadních chyb v dietním a stravovacím režimu.

Dále Vás zvážím a přeměřím, zjistím procento a rozložení tuku a svalové hmoty, viscerální tuk, kostní minerály, obsah vody v těle, BMI, denní příjem kalorií a metabolický věk. Vše si vysvětlíme a probereme pojmy, kterým nebudete rozumět.

Zhodnotíme Váš současný životní styl, hlavní zásady racionální výživy, navrhnu opatření, nový vhodný výživový a pohybový plán. To vše dle Vašich individuálních potřeb a požadavků.

Vytvořím stravovací plán na míru. Bude přizpůsoben dennímu režimu a Vašim potřebám. Vytvoření jídelníčku trvá maximálně týden, vždy se ale snažím, aby ho klient měl co nejdříve.

Kontrolní konzultace by měla být jednou až dvakrát za měsíc, dle Vaší aktuální potřeby.

 • Všem, kteří dlouhodobě bojují s nadváhou či obezitou
 • Těm, co chtějí poradit s vhodným výběrem surovin, přípravou jídel a recepty
 • Lidem, kteří mají nedostatečnou váhu a chtěli by přibrat
 • Sportovcům, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu
 • Těhotným, maminkám po porodu a kojícím maminkám
 • Lidem, kteří trpí některou z potravinových alergií nebo jinou obtíží
 • Manželským párům, které chtějí společně snížit hmotnost
 • Všem, kdo chtějí trvalou a zdravou změnu celkového životního stylu
 • Těm, kteří chtějí snížit hodnotu kyselin svého těla – odkyselení
Vážení na váze Tanita
Nehtové studio