Tanita BC- 1000

Monitor tělesné kompozice Tanita BC 1000 je nové inovativní řešení, kdy jsou naměřené hodnoty přenášeny bezdrátovou technologií ANT+ automaticky do počítače. Ukládané výsledky nejsou omezené, lze tak sledovat výsledky v časové řadě.

Tato váha rozlišuje dospělý mód (od 18 do 99ti let), dětský mód (děti od 5ti let, od výšky 90cm) a dva tělesné typy, normální a atletický (pro osoby, které 10 hodin týdně pravidelně alespoň rok trénují). U normálního typu lze nastavit 3 stupně tělesné aktivity: málo,normální a intenzivní.

Na základě odporu vodivosti nepatrného elektrického proudu tzv. metodou bioelektrické impedance (BIA) změří skutečné procento podílu tělesného tuku.

Jak probíhá měření

Na speciálním profesionálním přístroji Tanita Vás zvážíme a provedeme odbornou interpretaci výsledků, od určení hodnoty bazálního metabolismu, zhodnocení procenta tělesného tuku, úroveň svalové hmoty a hladinu vody v těle.

Tyto hodnoty Vám předáme v tištěné podobě (možno zaslat emailem), nebo zaznamenáme do Vaší klientské karty, aby bylo možné zhodnotit Vaše změny.

V případě zájmu Vám vyhotovíme tréninkový plán nebo jídelníček dle Vašich potřeb (redukční, udržovací, nabírací.)

V tomto případě Vám na několik dní zapůjčíme zařízení (náramkové hodinky) monitorující celodenní pohybovou aktivitu a spánek, abychom mohli co nejpřesněji nastavit Váš denní příjem kalorií.

Tento přístroj měří

  • tělesnou hmotnost
  • procento tělesného tuku (pro věk 5-99 let)
  • procentuelní podíl tělesných tekutin v těle
  • svalová hmota (včetně vnitřních orgánů) MUSCLE MASS
  • hodnocení zdravé úrovně viscerálního tuku (tuk v břišní dutině)
  • hmotnost kostí (minerálů v kostech)
  • bazální metabolismus = kalorický výdej, kalorie potřebné pro výměnu látek (BMR)
  • metabolický věk (v rozmezí 12-50 let)
  • hodnocení fyzické kondice PHYSIQUE RATING (somatotyp)
  • bioimpedační analýza (4 dotykové body na nohou)
Popis funkcí

% tělesného tuku – Tato funkce ukazuje množství tělesného tuku v poměru k tělesné hmotnosti. Snižování nadměrného množství tělesného tuku ukázalo snížení rizika určitých nemocí jako je vysoký krevní tlak, onemocnění srdce cukrovky a rakoviny.

% tělesných tekutin – Tato funkce ukazuje % celkové tělesné vody v lidském těle. Voda hraje zásadní roli v mnoha tělesných procesech a nachází se v každé buňce, tkání a orgánu.

podíl svalové hmoty – Tato funkce ukazuje hmotnost svalů v těle, zobrazuje obsah kosterního svalstva, hladkou svalovinu (jako např. srdeční a zažívací svaly) a vody obsažené v těchto svalech. Svaly hrají důležitou roli, protože fungují jako motor ve spotřebě energie.

viscerální tuk – Tato funkce ukazuje množství útrobního tuku v těle. Tuk v břišní dutině, který obklopuje vnitřní orgány. Výzkumy prokazují, že ačkoliv Vaše hmotnost a % tělesného tuku zůstává stejné, s přibývajícím věkem se ukládání tuku mění a tuk se čím dál víc ukládá v oblastí břicha, obzvlášť u žen v menopauze. Zjištění množství viscerálního tuku a jeho případné snížení a udržování na přípustné hodnotě, pomůže snížit riziko nemocí – srdečních chorob, vysokého krevního tlaku atd.

množství kostní hmoty – Tato funkce ukazuje hmotnost kostí v těle (úroveň kostních minerálů, množství kalcia a ostatních minerálů) Výzkumy prokázaly, že cvičení a tím rozvoj kostní tkáně pomáhá k vývinu silnějších a zdravějších kostí.

bazální metabolická spotřeba (denní příjem kalorií) – BMR – Tato funkce ukazuje množství kalorií potřebné pro výměnu základních látek. Vaše BMR je hodnota minimální energie, kterou Vaše tělo potřebuje v klidném stavu, aby mohlo normálně fungovat (dýchání, oběh krve, nervový systém atd.). Spalujete kalorie klidně i ve spánku. Přibližně 70 % za den zkonzumovaných kalorií je použito pro BMR – přeměnu látek. Při každé aktivitě je spotřebována energie, čím intenzívnější je aktivita, tím více kalorií spálíte.

metabolický věk – Tato funkce spočítá Vaše BMR a ukáže Vám průměrný věk, kterému náleží Váš metabolismus. Jestliže je Váš metabolický věk vyšší než Váš skutečný věk, znamená to, že musíte zlepšit bazální metabolismus. Zvýšená tělesná aktivita Vám pomůže zvětšit objem svalové tkáně a snížit Váš metabolický věk.

celková fyzická kondice – Tato funkce porovnává Vaše složení těla tím, že porovná tělesný tuk a svalovou hmotu. Při zvýšené aktivitě se sníží množství tělesného tuku, Vaše fyzická kondice se podle toho změní. I když Vaše hmotnost zůstává neměnná, může se Vaše svalová hmota nebo podíl tělesného tuku změnit, a to zlepšuje Váš zdravotní stav a snižuje riziko některých onemocnění.

Navíc určí rozmezí zdravého tělesného tuku – váha automaticky porovnává procento tuku s procentem tuku zdravého člověka (stanoveno světovou zdravotnickou organizací na základě dlouhodobých výzkumů) a výsledek zobrazí na displeji ve čtyřech stupních. Měří také u dětí.

Lymfodrenáž
Výživové poradenství