Milujete jaro? Mnozí jej považují za nejkrásnější období celého roku. Jiní však s příchodem prvních slunečních dní zažívají obrovské vyčerpání a nejradši by se vrátili zpět k zimnímu spánku. Právě v zimě naše tělo pociťuje nejen kritický nedostatek slunečního svitu (a tím pádem vitamínu D), ale i celkové oslabení organismu způsobené nemocemi, nedostatkem pohybu na čerstvém vzduchu i přemírou stresu.

Můžeme se tak cítit vyčerpaní, smutní, zmatení, podráždění či přecitlivělí. Navíc nás může pobolívat hlava, svaly i klouby. Cítíte se takhle? Tím pádem je čas se s jarní únavou poprat! 

Detoxikace překyseleného a unaveného těla po zimě je více než žádoucí!

Pomůže Vám především:

 • Shodit nadbytečné tuky
 • Získat více energie do každého dne
 • Probudit v sobě jarní náladu
 • Díky tomu si užijete léto v plné parádě

TEST PŘEKYSELENÍ ORGANISMU:

 1. Špatně spíte nebo se v noci budíte?
 2. Máte nadbytečná kila, která nejdou dolů?
 3. Máte nečistou pleť, akné či ekzémy?
 4. Neustále se nadměrně potíte?
 5. Máte často migrénu či bolesti hlavy?
 6. Trpíte bolestmi kloubů, ramen či týla?
 7. Máte často zažívací potíže?
 8. Máte pocit, že Vaše tělo zadržujete vodu?
 9. Máte málo energie, deprese či pocity nervozity a podráždění?
 10. Trpíte často pálením žáhy?
 11. Jíte hodně sladkostí?
 12. Chodíte v noci na záchod?
 13. Máte lámavé křehké nehty?
 14. Svědí Vás často kůže nebo jí máte napjatou?

0-3x ANO (je to dobré nejste překyselení).

4-7x ANO (zpozorněte začínají Vám problémy s překyselením).

7-12x ANO (jste překyselení).

Více jak 12x hrozí Vám chronické zdravotní problémy.

 1. . Pitný režim je naprostý základ detoxikace– každé ráno si připravte litrovou láhev s trochou citrónu či limetky (tak jak máte rádi) a za dopoledne jí vypijte, nastartujete tím potřebu těla vyžadovat více tekutin a docílíte tak optimálního pitného režimu. Díky správnému pitnému režimu pomůžete tělu s detoxikací a dováděním škodlivin z těla.- kromě čisté vody zařaďte také pití bylinkových čajů minimálně 2x denně.

DOPORUČENÍ:

BW TEA Skin&Regeneration

Čaj s výjimečným složením kombinuje podporu obnovy sil po výkonu s příznivými efekty na
pokožku (kotvičník, kopřiva, zázvor, heřmánek, měsíček, kurkuma, tužebník).

BW TEA Antistress

Jedinečná čajová směs pro udržování dobré nálady (heřmánek, meduňka, třezalka, mučenka, levandule).

Pohodový čaj NUTRIRESTART

Čaj je vyroben z bylin, které mají vysoký obsah přírodních hořčin – ty nám ve výživě chybí. (šípek, meduňka, kopřiva, kurkuma, lékořice, rozmarýn, tymián, čekanka, fenykl, měsíček, šalvěj, anýz, kardamom.

2. pravidelný pohyb navozuje lepší náladu

Běh či rychlá chůze, významně prospívá pohybovému a trávicímu ústrojí, zpevňuje tělo, pomáhá při redukci hmotnosti, odstraňuje nespavost, napomáhá fyzické a hlavně psychické pohodě. Skvělé je, že pro tento druh pohybu neexistuje žádné věkové omezení a jeho intenzitu dokážeme přizpůsobit zdravotnímu stavu a věku. K dobrému pocitu Vám vystačí jej provozovat 2x týdně po dobu 30minut což perfektně splňuje naše Body Space – cardio zóna http://www.emstudiokolin.cz/portfolio/body-space/

3. VYSVITLO SLUNCE? VYRAZTE VEN! a pokud není slunce vyrazte do solárka s vitamínem D 

Jak už jsme psali, tělu po zimě schází vitamín D. Ten se nachází ve všech lidských tkáních a ovlivňuje přes 200 chemických reakcí v těle. Jedná se proto o látku skutečně nepostradatelnou pro správný chod organismu. Obvykle vitamín D vzniká působením slunečního svitu přímo v kůži. Pokud však pokožka slunci vystavena není, a zároveň ho do těla nedostáváme jinak, začíná nám scházet.

http://www.emstudiokolin.cz/portfolio/solarium/

4. Zaměřte se na to co jíte

Jídelníček dělá hodně, a to nejen na jaře. Nejspíš jste už dříve četli, že by měl být co nejvíce vyvážený. Zároveň by neměl obsahovat jídla příliš tučná či sladká. Zkrátka všeho s mírou.

Sledujte pár dni svůj jídelníček, nejlépe si ho zapisujte. Často si ani neuvědomujeme co za den vše sníme. Říká se tomu nevědomě jedení a to je potřeba eliminovat. Po pár dnech se na výsledek podívejte a vyškrtnete z něj veškerý přidaný cukr (sušené ovoce, sladkosti, džusy i sladké minerálky).

http://www.emstudiokolin.cz/portfolio/vyzivove-poradenstvi/

5. Nadopujte se vitamíny

Přidejte více zeleniny např. v podobě vymačkaných šťáv, rostlinných klíčku či výživových doplňků

DOPORUČENÍ:

Zelený ječmen vám po ránu dodá takové množství energie jako káva, avšak bez nežádoucích vedlejších účinků. Naopak má dlouhodobý příznivý vliv na činnost štítné žlázy, která vylučovanými hormony ovlivňuje energetický metabolismus.

Pokud štítná žláza pracuje tak, jak má, naše tělo je méně vyčerpané a unavené. Ne jedno dopoledne, ale trvale. Příjemným bonusem správného a rovnoměrného spalování energie může být navíc trvalý pokles hmotnosti.

Chlorella je sladkovodní řasa, která v sobě obsahuje jedinečnou kombinaci tělu prospěšných látek, jako jsou chlorofyl, základní aminokyseliny, vitamíny (B1, B6, B12, D, C nebo A) a důležité minerály (hořčík, draslík, vápník a jiné).

Chlorofyl pomáhá zvýšit počet červených krvinek, bojuje proti anémii nebo pročišťuje játra. Společně s ostatními látkami pak podporuje činnost nervové soustavy, pomáhá s krvetvorbou, čistí trávicí soustavu a pomáhá při kožních problémech a zánětech.

Ale co hlavně – chlorella umí velmi dobře detoxikovat organismus. Najdeme v ní látky, které během cesty trávicím traktem vážou těžké kovy, toxiny a jiné škodliviny a spolu se stolicí je z těla vylučují.

A to je přesně to, co chceme. Dostat všechno, co se během zimy usadilo v našich střevech, ven, a přimět trávicí trakt zase dělat to, co má. Trávit.

Klíčky: naklíčená semínka jsou nejen chutná, ale především, ale hlavně zdravá. Obsahují tělu tolik nezbytné vitamíny a minerální látky. Pěstování rostlinných klíčků je velmi snadné a vyžaduje dvě základní ingredience vodu a trpělivost 🙂

Basico zásaditá směs minerálních látek je významným zdrojem vápníku, hořčíku, selenu, zinku, manganu a mědi, s obsahem draslíku.

Rozchodnice doplněk stravy s rozchodnicí růžovou pro zvládání stresových situací, který je navíc významným zdrojem vitaminu C. Snižuje míru únavy a vyčerpání, působí jako antioxidant.

5. Hodně spěte

I když každému vyhovuje něco jiného, podle lékařů a odborníků by měl dospělý člověk spát nejméně 7 hodin denně. Pokud opakovaně chodíte spát pozdě a vstáváte brzy, po několika dnech začnete být nepozorní, malátní a budete se hůře soustředit.

Vhodným doplňkem jsou taktéž Body Wraps zábaly http://www.emstudiokolin.cz/portfolio/bw-body-wraps/